top of page

O NÁS

Představujeme Vám malé vinařství nesoucí svůj název po jedné z malebných uliček sklepní oblasti města Velké Bílovice. Právě "na Púrynkách" se u skleničky vína zrodil projekt nového vinařství, které spojuje tradici pěstování révy v této oblasti a výrobu kvalitního moravského vína.

Hlavní důraz klademe především na vstupní surovinu, která je získávána z vinic nacházejících se po celém katastru Velkých Bílovic ve viničních tratích Přední hora, Zadní hora, Nová hora a Pod Bele-grady. Hrozny šetrně zpracováváme za použití tradičních metod s využitím moderních technologií.

IMG_20180526_111341.jpg
IMG_9245.JPG
TRADICE

Produkujeme vína především z tradičních bílých a modrých odrůd, v mnoha případech pěstovaných ještě na starých klonech keřů révy. Důraz klademe na svěží ovocná bílá vína a  plná červená vína, v tomto směru zcela v souladu  s velkým potenciálem velko-pavlovické vinařské podoblasti.

IMG_9239.JPG
SPRÁVNÁ CESTA

Vinice obhospodařujeme sami a tím dokážeme nejlépe ovlivnit kvalitu suroviny, ze které jsou naše vína vyráběna a zajistit tak její nejvyšší jakost. To vše s respektováním podmínek da-ného ročníku a místního terroir.

IMG_9243.JPG
S LÁSKOU

Hrozny jsou šetrně zpracovávány tradičními me-todami v kombinaci s dos-tupnými moderními techno-logiemi. Výroba a školení bílých vín probíhá výhradně v nerezových nádobách, červená vína leží rok v dubových sudech s následným doz-ráváním v lahvi.

IMG_9561.jpg

Ve vinohradech pěstujeme především odrůdy typické pro naši vinařskou podoblast, jako je Veltlínské zelené, Neuburské, Müller Thurgau, Modrý Portugal, André nebo Frankovka. Do našeho odrůdového portfolia však patří i oblíbená Pálava, Muškát Moravský nebo novější Hibernal. Zakládáme si také na plných červených vínech odrůd Merlot, Zweigeltrebe, Rulandské modré, popř. jejich kombinací.

Celková odrůdová skladba naše-ho vinařství aktuálně zahrnuje 9 bílých a 7 červených odrůd. Hrozny zpracováváme v souladu s podmínkami jednotlivých roč-níků a snažíme se tak do našeho vína promítnout typičnost a jedinečnost velkobílovských vinohradů. Zajímavým doplň-kem vinařství jsou jemně per-livá vína bílá a růžová z odrůd Müller Thurgau, Muškát Mo-ravský, Cabernet Moravia nebo André.

IMG_9225.JPG

ONDŘEJ HÉGR

 

Náklonnost k alkoholu ho odvedla od technické profese, aby mohl být přímo "u zdroje". Svůj profesní život staví na kombinaci vína, muziky 

a fyziky polovodičů.

 

V současné době ve vinařství působí v pozicích:

ředitel výroby | obchodní ředitel | marketingový ředitel | vedoucí mzdového a PR oddělení | hlavní technolog a enolog ...


S přáteli rád objevuje hranice černého humoru.

12032845_1787297084830274_23024848920326
IMG_9323.JPG

Velké Bílovice, spadající do Velkopavlovické vinařské pod-oblasti, jsou největší vinařskou obcí v ČR s více než 1000 vinaři hospodařícími na 750 hektarech vinohradů. Právě těmito vinohrady vede nauč-ně-poznávací stezka a cyklo-stezka, která je vyhledávanou aktivitou zejména v období od jara do podzimu. Město Velké Bílovice je protkáno vinař-skými, folklórními i spole-čenskými akcemi, které se tu  konají po celý rok a rozhodně stojí za to, je navštívit. Více o těchto aktivitách lze nalézt zde na oficiálních stránkách města Velké Bílovice.

Díky rostoucí turistické atraktivitě Velkých Bílovic vzniká v katastru města spousta ubytovacích zařízení. V blízkém okolí našeho vinařství Vám můžeme doporučit: 

Penzion Pod Krátkýma,

Penzion U Vinohradu,

Sklep Púrynky

Vinný sklep Monty,

Motosklep.

bottom of page